NET 5 SVARBIOS PRIEŽASTYS BUHALTERIUI IŠKLAUSYTI METINĮ SEMINARĄ
Šie metai gausūs ne tik pokyčiais valdžios struktūrose, bet ir įstatymų pasikeitimais, svarbiais sudarant finansines ataskaitas bei mokesčių deklaracijas. Nors oficialiai mokesčių reforma taip ir liko neįgyvendinta, mokesčių įstatymų pasikeitimų apstu. Vidurvasaryje buvo priimtas gynybos paketas, iki metų pabaigos Lietuva turės įgyvendinti PVM direktyvos nuostatas, ypač aktualias smulkiam verslui. Be to, 2024 m. finansines ataskaitas turėsime sudaryti pagal naująjį Įmonių ir įmonių grupių atskaitomybės įstatymą. Tai tik kelios kiekvienam buhalteriui aktualios temos. Tradiciškai „Pačiolio“ rudens seminare koncentruotai apžvelgiami visi metų pasikeitimai, svarbūs artėjančiai atskaitomybei bei teisės aktų naujienos, kurias turėsime taikyti jau nuo kitų metų sausio 1 d. Savo įžvalgomis ir praktiniais patarimais dalinsis keturi savo srities specialistai: auditoriai Gintautas Deveikis ir Valdas Jagminas bei mokesčių ekspertės Marina Guptor ir Oksana Galin.
Plačiau | Pačiolis | Plačiau | Plačiau |
Apskaitos, mokesčių ir teisės naujienas galėsite išgirstu „gyvai“ arba nuotoliniu būdu. Pasirinkusieji nuotolinę seminaro versiją, visus pasisakymus galės klausytis sau patogiu laiku. Esant poreikiui, seminaro įrašų galima klausytis pakartotinai net tris mėnesius. Prioritetą teikiantys tradiciniam seminarui konferencijų salėje, visas naujienas išgirs pusdienį trunkančiame seminare ir gaus spausdintą išsamią dalomąją medžiagą.
Penkios svarbiausios 72-ojo Pačiolio“ didžiojo seminaro „2024 m. atskaitomybės ypatumai, nuo 2025 m. įsigaliosiantys mokesčių įstatymų pakeitimai ir kiti buhalteriams aktualūs klausimai“ temos:
1. 2024 m. finansinės atskaitomybės ypatumai. Šių metų atskaitomybė bus pirmoji pagal naująjį Įmonių ir įmonių grupių atskaitomybės įstatymą. Kuo ji išskirtinė? Dėl padidintų rodiklių, nemažai kam teks sudaryti kitokį finansinių ataskaitų rinkinį nei iki šiol. Seminare bus aptarti reglamentavimo pasikeitimai kiekviename iš rinkinių, supažindinta su naująja tvarumo ataskaita, pristatyti audito prievolės pokyčiai. Taip pat bus aptarti pasikeitimai susiję su finansinių ataskaitų pasirašymu ir jų patvirtinimu, galimybė anuliuoti klaidingas finansines ataskaitas. Kartu su naujuoju atskaitomybės įstatymu buvo pakoreguota dar keliolika susijusių teisės aktų. Buhalteriams svarbu susipažinti ir su naująja finansinių ataskaitų kokybės stebėsenos tvarka, nes pakitęs reglamentavimas numato galimybę AVNT kreiptis į įmones papildomų paaiškinimų, o joms atsiranda prievolė juos pateikti.
2. Pelno mokesčio įstatymo naujovės. Vasarą priėmus, vadinamąjį, gynybos paketą, buvo pakeista ir keletas Pelno mokesčio įstatymo straipsnių. Svarbiausi pasikeitimai – padidinti pelno mokesčio tarifai, įteisinti lengvųjų automobilių įsigijimo bei jų eksploatavimo išlaidų ribojimai atsižvelgiant į automobilio taršumą, pakeista sveikatos priežiūros įstaigų apmokestinimo tvarka, apmokestinant dalį iki šiol neapmokestinamomis laikytų pajamų. Seminare bus pristatyta mokesčių administratoriaus pozicija šiais klausimais, nes įstatymo formuluotės palieka plačias interpretavimo galimybes.
3. PVM įstatymo naujovės. Iki kitų metų Lietuva į PVM įstatymą turi perkelti tam tikras ES direktyvos nuostatas. Keisis registravimosi PVM mokėtoju prievolės taisyklė. Ne tik iki 55 000 Eur didinama metinių pajamų riba, bet ir keičiasi jų apskaičiavimo tvarka. Dar daugiau pasikeitimų numatyta smulkiajam verslui. Teikiantiems paslaugas kitose ES valstybėse esantiems pirkėjams arba paslaugas perkantiems iš kitų valstybių, atsiras prievolė registruotis PVM mokėtoju neatsižvelgiant į pajamų dydį. Be to, tokių paslaugų, kaip virtualiai transliuojamos paskaitos, koncertai, sporto ar meno renginiai suteikimo vieta bus laikoma tokio renginio dalyvio gyvenamoji vieta. O tai reiškia, kad jeigu žiūrovas yra užsienyje, tai bus laikoma paslaugų teikimų kitoje valstybėje. Taip pat nuo kitų metų smulkiajam verslui sudaromos galimybės visoje ES nemokėti PVM nuo parduodamų prekių ar paslaugų.
4. Darbo teisės naujienos. Nuo 2025 metų didėja minimali mėnesinė alga ir minimalus valandinis atlygis. Šie pokyčiai svarbūs ne tik uždirbantiems „minimumą“, bet ir į užsienio komandiruotes vykstantiems darbuotojams. Nes nuo „minimumo“ priklauso ir dienpinigių apmokestinimas. Dažniausiai didėjant „minimumui“ atsiranda poreikis koreguoti darbo sutartis. Todėl seminare, remiantis teismų praktika, bus apžvelgtos pasitaikančios tiek darbo sutarčių sudarymo, darbo apmokėjimo sąlygų jose nurodymo, tiek ir sutarčių keitimo ar jų nutraukimo klaidos. Seimas pritarė minimalios algos ES direktyvą įgyvendinančioms Darbo kodekso pataisoms. Kodeksas ne tik nustatė daugiau kriterijų, ribojančių minimalios algos skyrimą, bet ir sustiprino darbuotojų teisių apsaugą iškilus darbo ginčams.
5. Kiti buhalteriams aktualūs pokyčiai. Nuo kitų metų parduodant prekes ar teikiant paslaugas viešojo sektoriaus subjektams tiek Lietuvoje, tiek ir kitose ES valstybėse, PVM sąskaitas faktūras jiems reikės pateikti per naująją SABIS sistemą. Šiais metais įsigaliojo prievolė apskaitos tvarkymo ir mokesčių konsultavimo paslaugas teikiantiems juridiniams ir fiziniams asmenims apie tokią veiklą pranešti JAR arba VMI. Taip pat minėtas institucijas būtina informuoti ir apie veiklos pabaigą.
Taip pat seminare nagrinėsime įmonių gaminamų (pagamintų) produktų ir suteiktų paslaugų išlaidų bei savikainos apskaičiavimo reikalavimus, rengiant finansines ataskaitas ir mokesčių apskaičiavimo tikslais bei kitus aktualius buhalteriams klausimus.
Laukiame Jūsų 72-ajame didžiajame „Pačiolio“ seminare. Susipažinti su išsamia seminaro programa galite ČIA. |