Pačiolis

 
El. parduotuvė

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“


 

Norite visuomet turėti naujausią buhalterinę bei mokestinę informaciją kartu su praktiniais specialistų patarimais, kurie padės Jums teisingai ir lengviau atlikti sudėtingus buhalterinius darbus? Prenumeruokite ir skaitykite specialiai Jums skirtą profesinį savaitraštį „Buhalterija“! 


Jeigu pageidaujate NEMOKAMAI SUSIPAŽINTI su keletu naujausio savaitraščio „Buhalterija“ publikacijų, spauskite šią nuorodą ir atsisiųskite!

Užsiprenumeravę savaitraštį, visus balandžio mėnesio numerius (pdf. formatu) GAUSITE NEMOKAMAI!

SAVAITRAŠTYJE RASITE:

daugiau kaip 370 apskaitos, mokesčių, teisės specialistų konsultacijų ir atsakymų į skaitytojų klausimus;

daugiau kaip 180 VMI, VDI, „Sodros“ ir kitų kontroliuojančių institucijų atstovų praktinių patarimų;

apie 100 publikacijų mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir administravimo klausimais;

apie 100 publikacijų buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės ir apskaitos organizavimo bei vadybos ir kaštų apskaitos klausimais;

apie 70 publikacijų darbo ir įmonių teisės klausimais;

daug kitos naudingos ir darbą palengvinančios medžiagos.

PAGRINDINĖS SAVAITRAŠČIO RUBRIKOS:

APSKAITA, APSKAITOS ORGANIZAVIMAS. Žinomi apskaitos, audito ir apskaitos organizavimo specialistai aiškina ir nagrinėja atskirus buhalterinės apskaitos aspektus, kaip organizuoti apskaitą, rengti finansinę atskaitomybę ir kt.

MOKESČIŲ LABIRINTUOSE. Spausdinami mokesčių specialistų parengti straipsniai apie mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo ypatumus.

BUHALTERINĖ VADYBOS IR KAŠTŲ APSKAITA. Šios srities patyrę specialistai pataria, kaip tinkamai apskaityti kaštus, kalkuliuoti produktų savikainą, organizuoti menedžmento apskaitą, kaip formuoti vadybai tinkamą informaciją ir kt.

TEISĖ. Teisininkai aiškina įvairius įmonių, darbo, mokesčių teisės klausimus.

AKTUALIJOS. Aiškinama, kaip taikyti apskaitos ir mokesčių įstatymų nuostatas ir rasti atsakymus į klausimus, su kuriais buhalteriai susiduria kasdieniame darbe. Patariama, kaip įgyvendinti viešojo sektoriaus apskaitos reformą. Informuojama apie audito įmonių veiklą ir audito priežiūros kontrolę.

SPECIALISTAI PATARIA. UAB „Pačiolis“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir teisės specialistų konsultacijos.

NAUDINGA INFORMACIJA. Spausdinamas mokesčių, deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius, pateikiami VMI raštai, reglamentų naujienos. Visa tai padės teisingai tvarkyti apskaitą, laiku deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

REDAKCIJA, PADĖK. Spausdinami skaitytojų prašymai padėti susivokti apskaitos ir mokesčių labirintuose, pateikiami specialistų atsakymai į juos.

PSICHOLOGAS PATARIA. Psichologijos specialistai pataria, kaip bendrauti su vadovais ir kolegomis, spręsti darbe kylančias psichologines problemas.

LAISVALAIKIS. Pateikiami straipsniai iš mokesčių ir apskaitos istorijos, pasakojama apie žinomus finansininkus, buhalterius, aprašomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių įdomūs sukčiavimo atvejai, atskleidžiama skaičių reikšmė įvairiose gyvenimo srityse ir kt.

Tik savaitraščio prenumeratoriams siūlome elektroninį savaitinį leidinį „MOKESČIŲ, APSKAITOS IR TEISĖS REGLAMENTŲ NAUJIENLAIŠKIS“.

Kaina: 36,60 € 25 € (su PVM). Daugiau apie leidinį skaitykite ČIA

KIEKVIENAS PRENUMERATORIUS GAUS VERTINGUS PRIEDUS:

specialų leidinį „Naudinga informacija buhalteriams“ (įvairi informacija, padėsianti visus metus tvarkyti buhalterinę apskaitą, apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius);

buhalterio darbui naudingas atmintines;

2017–2020 m. elektroninį savaitraščio straipsnių archyvą.

2021 m. 8 mėnesių prenumeratos kainos:

Popierinė savaitraščio versija –  93 € (su PVM).

Elektroninė savaitraščio versija 61 € (su PVM).

Užsiprenumeravę savaitraštį, visus balandžio mėnesio numerius (pdf. formatu) GAUSITE NEMOKAMAI!

KAIP PRENUMERUOTI?

KAIP PRENUMERUOTI?

• Prenumeruoti internetu.

• Mokėti tiesioginiu pavedimu, nepamiršti nurodyti leidinio kodo ir pristatymo adreso. (Įmonės rekvizitai: UAB „Pačiolio prekyba“, įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).

• Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu prenumerata(eta)paciolis.lt.

• Prenumeruoti UAB „Pačiolio prekyba“, Kalvarijų g. 129 Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).

• Prenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose.

• Norėdami prisijungti prie elektroninės leidinio versijos, mokėjimo pavedime nurodykite savo el. pašto adresą.

LEIDINIŲ PRISTATYMAS:

• Leidinių pristatymas nemokamas.

• Prenumeratorius privalo pateikti visą reikalingą informaciją: leidinio kodą ir tikslų pristatymo adresą, kad prenumeratos užsakymas būtų kokybiškai įvykdytas. Jeigu informacija bus neišsami arba netiksli, Leidėjas negalės tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.

• Pasikeitus adresui prenumeratorius turi parašyti el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt,nurodyti, kokio leidinio, kam ir kokiu adresu buvo užsakyta prenumerata ir koks naujas pristatymo adresas.

• Prenumeratorius, turintis pretenzijų dėl leidinio pristatymo, privalo kreiptis el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt (nurodyti prenumeratos gavėjo duomenis, leidinio pavadinimą ir surašyti pretenziją) arba telefonu (8 5) 210 1255.

Aktualus straipsnis

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2021 05 04

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos

 
Susiję asmenys

 
Vyras valdo 100 % akcijų UAB, žmona valdo 100 % akcijų kitos UAB.
Ar šios UAB įmonės yra tarpusavyje susijusios?

 
LR pelno mokesčio įstatymo 2 straipsnis nustato, kad asmenys laikomi susijusiais, jeigu bet kurią ataskaitinio mokestinio laikotarpio arba mokestinio laikotarpio, buvusio prieš ataskaitinį mokestinį laikotarpį, dieną atitinka bent vieną šių kriterijų – jie yra:
 
1) vienetas ir jo dalyviai;
2) vienetas ir jo valdymo organų nariai;
3) vienetas ir jo dalyvių arba valdymo organų narių sutuoktiniai, sužadėtiniai, sugyventiniai, kiti fiziniai asmenys, susiję su šio vieneto dalyviais arba valdymo organų nariais giminystės ryšiais (tiesiąja giminystės linija iki antrojo laipsnio, šonine giminystės linija iki ketvirtojo laipsnio) arba svainystės santykiais (fizinis asmuo ir jo sutuoktinio giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki antrojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio), taip pat šio vieneto dalyvių arba valdymo organų narių sugyventinių giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki antrojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio), šio vieneto dalyvių arba valdymo organų narių giminaičių (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio) sutuoktiniai ar sugyventiniai ir šių sutuoktinių ar sugyventinių giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio); 
4) vienetų grupės narės;
5) vienetas ir kito vieneto dalyviai, turintys 25 procentus ar daugiau akcijų (pajų, dalių) tame kitame vienete, jeigu tie vienetai sudaro vieną vienetų grupę;
6) vienetas ir kito vieneto valdymo organų nariai, jeigu tie vienetai sudaro vieną vienetų grupę;
7) vienetas ir kito vieneto dalyvių, turinčių 25 procentus ar daugiau akcijų (pajų, dalių) tame kitame vienete, arba valdymo organų narių sutuoktiniai, sužadėtiniai, sugyventiniai, kiti fiziniai asmenys, susiję su kito vieneto dalyviais arba valdymo organų nariais giminystės ryšiais (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio) arba svainystės santykiais (fizinis asmuo ir jo sutuoktinio giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio), taip pat kito vieneto dalyvių arba valdymo organų narių sugyventinių giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio), kito vieneto dalyvių arba valdymo organų narių giminaičių (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio) sutuoktiniai ar sugyventiniai, jeigu tie apmokestinamieji vienetai sudaro vieną vienetų grupę;
8) du vienetai, jeigu vienas jų tiesiogiai ar netiesiogiai (per vieną ar kelis vienetus ar fizinius asmenis) valdo 25 procentus ar daugiau kito akcijų (dalių, pajų) arba turi teises į 25 procentus ar daugiau visų kito iš jų sprendžiamųjų balsų, arba yra įsipareigojęs derinti savo veiklos sprendimus su kitu vienetu, arba yra įsipareigojęs atsakyti už kito prievolių tretiesiems asmenims įvykdymą, arba tam kitam vienetui yra įsipareigojęs perduoti visą arba dalį pelno ar suteikęs teisę naudoti 25 procentus ar daugiau savo turto;
9) du vienetai, jeigu tie patys dalyviai ar jų sutuoktiniai, sužadėtiniai, sugyventiniai, fiziniai asmenys, susiję giminystės ryšiais (tiesiąja giminystės linija iki antrojo laipsnio, šonine giminystės linija iki ketvirtojo laipsnio) arba svainystės santykiais (fizinis asmuo ir jo sutuoktinio giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki antrojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio), taip pat fizinis asmuo ir jo sugyventinio giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki antrojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio), fizinis asmuo ir jo giminaičių (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio) sutuoktiniai ar sugyventiniai ir šių sutuoktinių ar sugyventinių giminaičiai (tiesiąja giminystės linija iki pirmojo laipsnio, šonine giminystės linija iki antrojo laipsnio) tiesiogiai ar netiesiogiai valdo 25 procentus ar daugiau akcijų (dalių, pajų) kiekviename iš jų;
10) vienetas ir jo nuolatinė buveinė, taip pat kito vieneto nuolatinė buveinė, jeigu tie vienetai sudaro vieną vienetų grupę;
11) vieneto nuolatinės buveinės;
12) vieneto nuolatinė buveinė ir kito vieneto nuolatinė buveinė, jeigu tie vienetai sudaro vieną vienetų grupę;
13) du vienetai, kai vienam iš jų priklauso sprendimų priėmimo teisė kitame.

Atsižvelgiant į nustatytus kriterijus, abi UAB tarpusavyje nelaikomi susijusiais asmenimis, bet jie gali būti laikomi asocijuotais asmenimis, jeigu gali vienas kitam daryti įtaką, dėl kurios tarpusavio sandorių arba ūkinių operacijų sąlygos būtų kitokios negu tuo atveju, jeigu kiekvienas šių asmenų siektų sau maksimalios ekonominės naudos.
***

Šio numerio temos:
– Nuostolių perkėlimo lengvata įmonėms gali padėti išsilaikyti;
– Netiesioginių išlaidų paskirstymo problemos;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VMI specialistų konsultacijos;
– Per savaitę priimtų svarbiausių naujų norminių aktų ir jų pakeitimų apžvalga;
– Užsieniečių įdarbinimo sezoniniams darbams reglamentas;
– Galimybė tęsti veiklą sunkmečiu – parduoti dalį įmonės: ko tikėtis darbuotojams?;
– Mokestinės pagalbos priemonės verslui ir gyventojams pratęsiamos iki rugpjūčio 31 d. + 2 mėn.;
– Verslui paskirstyta 73 mln. eurų paramos;
– „Sodros“ Pensijų anuitetų fondas siekia didesnės naudos klientams;
– Kaip viską suspėti ir padaryti dieną produktyvią;
– Pavasarį nuovargį jaučia vis jaunesni: kada pakaks kreiptis į vaistininką, o kada verta ieškoti psichologo;
– Jeigu Jūsų paskyra buvo „nulaužta“;
– 2021 metų gegužės mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius;
– Naudingi skaičiai.
 

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2021 04 27

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos

 
Dėl pensinio amžiaus darbuotojo atleidimo
 
 
Įmonėje dirbu jau daugiau nei 10 metų, esu pensinio amžiaus darbuotoja. Vadovas užsiminė, kad vasarą planuoja nutraukti su manimi darbo sutartį. Gal galite nurodyti, kokias teises turėčiau atleidimo atveju?

 
Atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai nėra galimybės, nes neaišku, kokį atleidimo pagrindą darbdavys pasirinks: ar sieks darbo sutartį nutraukti šalių susitarimu, ar taikys kokį nors kitą pagrindą. Pamėginsime trumpai apžvelgti pagrindines galimybes nutraukti darbo sutartį. Vadovaujantis Darbo kodekso (DK) 53 straipsnio nuostatomis, būtų galima išskirti tokius aptariamu atveju galimus darbo sutarties pasibaigimo pagrindus:

1) nutraukus darbo sutartį šalių susitarimu;
2) nutraukus darbo sutartį vienos iš šalių iniciatyva;
3) nutraukus darbo sutartį darbdavio valia.

                   Visuomet egzistuoja galimybė darbo sutarties šalims sutarti nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu. Tokio nutraukimo esmė ta, kad darbdavys turi raštu darbuotojui pasiūlyti nutraukti darbo santykius, nurodydamas esmines atleidimo sąlygas (nuo kada pasibaigia darbo santykiai, koks kompensacijos dydis darbuotojui išmokamas, kokia nepanaudotų atostogų suteikimo tvarka, atsiskaitymo tvarka ir kita). Darbuotojas, įvertinęs siūlomas sąlygas, gali sutikti pasiūlytomis sąlygomis nutraukti darbo sutartį, gali pamėginti pasiderėti, kad darbdavys suteiktų palankesnes sąlygas, arba gali iš principo nesutikti su siūlomu atleidimo pagrindu. Tiesa, praktikoje ši procedūra dažniausiai būna kiek kitokia – darbdavys ir darbuotojas pirmiausia žodžiu sutaria, kokiomis sąlygomis bus nutraukta darbo sutartis, o tuomet pagal šias sąlygas įforminami reikiami dokumentai. Esminis šio atleidimo bruožas: taikant šį pagrindą, kodekse nėra numatytos jokios išeitinės išmokos, darbdavys ir darbuotojas patys turi sutarti dėl atleidimo sąlygų.

                   Kita darbo santykių nutraukimo galimybė – darbuotoją atleisti darbdavio iniciatyva. Iš DK įtvirtintų galimybių, manytina, kad darbdavys, atsižvelgdamas į esamą situaciją įmonėje, į darbuotojo atliekamą darbą ir darbo kokybę, galėtų taikyti šiuos pagrindus:

1) atleisti darbuotoją dėl „etatų mažinimo“;
2) kai darbuotojas nepasiekia sutartų darbo rezultatų pagal šalių sudarytą numatytą rezultatų gerinimo planą;
3) darbuotojas atsisako dirbti pakeistomis būtinosiomis ar papildomomis darbo sutarties sąlygomis arba keisti darbo laiko režimo rūšį ar darbo vietovę. Žinoma, įstatymas numato, kad darbdavys turi tenkinti tam tikras sąlygas, kad galėtų taikyti nurodytus atleidimo pagrindus. Tačiau, net ir esant tam tikroms sąlygoms, nutraukus darbo sutartį šiais pagrindais, darbdavys apie planuojamą atleidimą turėtų įspėti darbuotoją prieš vieną mėnesį. Be to, darbuotojui turėtų būti išmokama dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka.

                      Dar vienas darbdavio galimas atleidimo pagrindas – darbuotojo atleidimas darbdavio valia. Šio pagrindo esmė ta, kad darbdavys turi teisę priimti sprendimą atleisti darbuotoją nesilaikydamas kitų Darbo kodekse numatytų atleidimo sąlygų, tokio sprendimo nemotyvuodamas ir tinkamai nepagrįsdamas, darbuotoją įspėdamas tik prieš tris darbo dienas, tačiau už tokią darbdavio įgyjamą laisvę priimti sprendimą dėl atleidimo jis privalo darbuotojui sumokėti ne mažesnę kaip šešių mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

                      Pateikėme tik pagrindinius darbo santykių nutraukimo pagrindus, apžvelgėme esmines atleidimo sąlygas. Beje, jeigu įmonėje yra pasirašyta kolektyvinė sutartis, joje gali būti numatyti ir papildomi atleidimo pagrindai, aptartos kitokios atleidimo sąlygos. Gavus darbdavio oficialų pranešimą apie planuojamą atleidimą iš darbo, rekomenduotume papildomai pasikonsultuoti su teisininku, kad būtų įvertinta, ar darbdavys nepažeidžia kokių nors kodekse numatytų sąlygų, ar planuoja tinkamai atsiskaityti su darbuotoju.
 
 
***

– Nepatikimo mokesčių mokėtojo statusas – smūgis ne tik reputacijai;
– Papildytas LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo komentaras dėl pensijų anuitetų;
– Svetimais nuostoliais galima susimažinti savo įmonės p lno mokestį;
– Pradėjus skiepyti darbuotojus, daugiau atsakomybės teks darbdaviams;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VDI specialistų konsultacijos;
– Per savaitę priimtų svarbiausių naujų norminių aktų ir jų pakeitimų apžvalga;
– Norminių aktų pakeitimai, paskelbti anksčiau, bet įsigaliojantys 2021 m. gegužės 1 d.;
– Socialinės paslaugos senjorams ir jų šeimoms: kas priklauso ir kur kreiptis;
– Norėdami gauti subsidijas, individualią veiklą vykdantys gyventojai turi deklaruoti pajamas;
– Gyventojai, deklaravę pajamas, dar gali susigrąžinti 17 mln. eurų GPM dėl lengvatų;
– Vartojimo paskolų fenomenas: daugiau taupydami, gyventojai daugiau ir skolinasi;
– Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuomone, atlyginimai pavedimu padidintų darbuotojų saugumą ir sumažintų šešėlį;
– „Sodra“: nedarbo išmokų gavėjų skaičius stabilus, daugėja priimtų į darbą;
– Kauniečių grupei – įtarimai dėl kreditinio sukčiavimo;
– 2021 metų balandžio–gegužės mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
Periodas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
SAVAITRAŠTIS „BUHALTERIJA“ 2021 m. (10 mėn.) prenumerata 93
ELEKTRONINIS SAVAITRAŠTIS „BUHALTERIJA 2021 m. 61