Pačiolis

 
El. parduotuvė

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“


 

Norite visuomet turėti naujausią buhalterinę bei mokestinę informaciją kartu su praktiniais specialistų patarimais, kurie padės Jums teisingai ir lengviau atlikti sudėtingus buhalterinius darbus? Prenumeruokite ir skaitykite specialiai Jums skirtą profesinį savaitraštį „Buhalterija“! 


Jeigu pageidaujate NEMOKAMAI SUSIPAŽINTI su keletu naujausio savaitraščio „Buhalterija“ publikacijų, spauskite šią nuorodą ir atsisiųskite!

Užsiprenumeravę savaitraštį, visus balandžio mėnesio numerius (pdf. formatu) GAUSITE NEMOKAMAI!

SAVAITRAŠTYJE RASITE:

daugiau kaip 370 apskaitos, mokesčių, teisės specialistų konsultacijų ir atsakymų į skaitytojų klausimus;

daugiau kaip 180 VMI, VDI, „Sodros“ ir kitų kontroliuojančių institucijų atstovų praktinių patarimų;

apie 100 publikacijų mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir administravimo klausimais;

apie 100 publikacijų buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės ir apskaitos organizavimo bei vadybos ir kaštų apskaitos klausimais;

apie 70 publikacijų darbo ir įmonių teisės klausimais;

daug kitos naudingos ir darbą palengvinančios medžiagos.

PAGRINDINĖS SAVAITRAŠČIO RUBRIKOS:

APSKAITA, APSKAITOS ORGANIZAVIMAS. Žinomi apskaitos, audito ir apskaitos organizavimo specialistai aiškina ir nagrinėja atskirus buhalterinės apskaitos aspektus, kaip organizuoti apskaitą, rengti finansinę atskaitomybę ir kt.

MOKESČIŲ LABIRINTUOSE. Spausdinami mokesčių specialistų parengti straipsniai apie mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo ypatumus.

BUHALTERINĖ VADYBOS IR KAŠTŲ APSKAITA. Šios srities patyrę specialistai pataria, kaip tinkamai apskaityti kaštus, kalkuliuoti produktų savikainą, organizuoti menedžmento apskaitą, kaip formuoti vadybai tinkamą informaciją ir kt.

TEISĖ. Teisininkai aiškina įvairius įmonių, darbo, mokesčių teisės klausimus.

AKTUALIJOS. Aiškinama, kaip taikyti apskaitos ir mokesčių įstatymų nuostatas ir rasti atsakymus į klausimus, su kuriais buhalteriai susiduria kasdieniame darbe. Patariama, kaip įgyvendinti viešojo sektoriaus apskaitos reformą. Informuojama apie audito įmonių veiklą ir audito priežiūros kontrolę.

SPECIALISTAI PATARIA. UAB „Pačiolis“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir teisės specialistų konsultacijos.

NAUDINGA INFORMACIJA. Spausdinamas mokesčių, deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius, pateikiami VMI raštai, reglamentų naujienos. Visa tai padės teisingai tvarkyti apskaitą, laiku deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

REDAKCIJA, PADĖK. Spausdinami skaitytojų prašymai padėti susivokti apskaitos ir mokesčių labirintuose, pateikiami specialistų atsakymai į juos.

PSICHOLOGAS PATARIA. Psichologijos specialistai pataria, kaip bendrauti su vadovais ir kolegomis, spręsti darbe kylančias psichologines problemas.

LAISVALAIKIS. Pateikiami straipsniai iš mokesčių ir apskaitos istorijos, pasakojama apie žinomus finansininkus, buhalterius, aprašomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių įdomūs sukčiavimo atvejai, atskleidžiama skaičių reikšmė įvairiose gyvenimo srityse ir kt.

Tik savaitraščio prenumeratoriams siūlome elektroninį savaitinį leidinį „MOKESČIŲ, APSKAITOS IR TEISĖS REGLAMENTŲ NAUJIENLAIŠKIS“.

Kaina: 36,60 € 25 € (su PVM). Daugiau apie leidinį skaitykite ČIA

KIEKVIENAS PRENUMERATORIUS GAUS VERTINGUS PRIEDUS:

specialų leidinį „Naudinga informacija buhalteriams“ (įvairi informacija, padėsianti visus metus tvarkyti buhalterinę apskaitą, apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius);

buhalterio darbui naudingas atmintines;

2017–2020 m. elektroninį savaitraščio straipsnių archyvą.

PRENUMERUOKITE 2021 m. II PUSMEČIUI! ITIN PALANKIOS SĄLYGOS!

Popierinė savaitraščio versija –  69,50 € 62,00 (su PVM).

Elektroninė savaitraščio versija – 46 €  36,00 € (su PVM).

Užsiprenumeravę savaitraštį, visus birželio mėnesio numerius (pdf. formatu) GAUSITE NEMOKAMAI!

KAIP PRENUMERUOTI?

KAIP PRENUMERUOTI?

• Prenumeruoti internetu.

• Mokėti tiesioginiu pavedimu, nepamiršti nurodyti leidinio kodo ir pristatymo adreso. (Įmonės rekvizitai: UAB „Pačiolio prekyba“, įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).

• Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu prenumerata(eta)paciolis.lt.

• Prenumeruoti UAB „Pačiolio prekyba“, Kalvarijų g. 129 Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).

• Prenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose.

• Norėdami prisijungti prie elektroninės leidinio versijos, mokėjimo pavedime nurodykite savo el. pašto adresą.

LEIDINIŲ PRISTATYMAS:

• Leidinių pristatymas nemokamas.

• Prenumeratorius privalo pateikti visą reikalingą informaciją: leidinio kodą ir tikslų pristatymo adresą, kad prenumeratos užsakymas būtų kokybiškai įvykdytas. Jeigu informacija bus neišsami arba netiksli, Leidėjas negalės tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.

• Pasikeitus adresui prenumeratorius turi parašyti el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt,nurodyti, kokio leidinio, kam ir kokiu adresu buvo užsakyta prenumerata ir koks naujas pristatymo adresas.

• Prenumeratorius, turintis pretenzijų dėl leidinio pristatymo, privalo kreiptis el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt (nurodyti prenumeratos gavėjo duomenis, leidinio pavadinimą ir surašyti pretenziją) arba telefonu (8 5) 210 1255.

Aktualus straipsnis

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2021 06 15

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos
 
 
Dėl mamadienių ir tėvadienių suteikimo
 
 
Darbuotojas, atostogavęs beveik visą mėnesį, grįžęs po atostogų pateikė prašymą, kad jam būtų suteiktas ir tėvadienis. Vadovas, įvertinęs, kad tą mėnesį darbuotojas dėl atostogų ir taip beveik nedirbo, šio prašymo netenkino. Ar vadovas turėjo teisę atmesti tokį darbuotojo prašymą?
 
Darbo kodekso (DK) 138 str. 3 dalyje įtvirtinta, kad darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 m. arba du vaikus iki 12 m., suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 12 m., – dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Pirmiausia atkreiptinas dėmesys, kad šis aptariamas poilsio laikas, dar vadinamas mamdieniais ar tėvadieniais, priklauso abiem tėvams kiekvieną mėnesį. Taip pat pažymėtina, kad DK, aptardamas šio poilsio laiko suteikimo sąlygas, nenumato jokių papildomų apribojimų darbuotojams, kada aptariamas poilsio laikas negali būti suteikiamas. Dar vienas svarbus dalykas – mamadieniai ir tėvadieniai turi būti suteikiami einamąjį mėnesį. Tai reiškia, kad šalys gali tartis dėl tokio poilsio laiko suteikimo konkrečios datos, tačiau taikomas reikalavimas, kad šis poilsio laikas būtų suteikiamas iki einamojo mėnesio pabaigos.

Įvertinus tai, kas išdėstyta, galima daryti išvadą: jeigu darbuotojas prašymą dėl tėvadienio suteikimo darbdaviui pateikė tuomet, kai dar buvo laiko pastarajam įgyvendinti šią pareigą, t. y. kai buvo likusios bent kelios dienos iki mėnesio pabaigos ir darbdavys turėjo galimybę, nesutrikdydamas savo veiklos, suteikti tokią poilsio dieną, darbdavio sprendimas nesuteikti tėvadienio būtų laikomas nepagrįstu.
 
***

Šio numerio temos:
– Laikas atgauti jėgas ir pasirengti naujiems iššūkiams;
– Įmonės veiklos rezultatai priklauso ir nuo pasirinktų finansinių metų;
– Pelno mokesčio tarifai – ar lengvata įmanoma? Ne visi, galintys taikyti lengvatinį pelno mokesčio tarifą, tuo pasinaudoja;
– NUGRYNINS UBAGUS?;
– Pasibaigus karantinui, laukiama bankrotų gausos;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VMI specialistų konsultacijos;
– Reglamentų naujienos;
– Tobulinama GPAIS sistema sumažins biurokratinę naštą;
– Keičiasi valstybės parama nuo COVID-19 nukentėjusiems savarankiškai dirbantiems asmenims;
– Darbuotojų asmens duomenų tvarkymas, organizuojant darbą nuotoliniu būdu;
– Netrukus bus paviešinti vyrų ir moterų atlygio duomenys. Ką svarbiausia žinoti įmonėms?;
– Atlyginimai per dešimt metų padidėjo 1,6 karto daugiau nei pensijos;
– Ar galima nugalėti darbomaniją?;
– 2021 metų birželio mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
 

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2021 06 08

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos

Pinigų priėmimas iš klientų

 

Kavinė karantino metu teikia maisto pristatymo paslaugą. Užsakovai atsiskaito grynaisiais pinigais. Kavinė išrašo pinigų priėmimo kvitus. Dienos pabaigoje visai gautai sumai išrašomas kasos pajamų orderis. Ar tokia dokumentavimo tvarka yra teisinga?

 

Pinigų priėmimo kvitų naudojimą reglamentuoja VMI viršininko 2019 05 10 įsakymu Nr. VA-39 patvirtintos taisyklės. Jose numatyta, kad šie kvitai turi būti naudojami tais atvejais, kai įmonei neprivalu naudoti kasos aparato, taip pat kai pinigų mokėjimas vyksta ne kasoje (tada privalu surašyti kasos pajamų orderį). Pagal Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašą (patvirtintą LRV 2002 08 13 nutarimu Nr. 1283), kasos aparatai neprivalomi prekes ar paslaugas pristatant į klientų darbo ar gyvenamąsias vietas: maistą pristačius užsakovo nurodytu adresu ir už tai iš jų priėmus grynuosius pinigus, turėtų būti surašomas pinigų priėmimo kvitas.
Vadovaujantis Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėmis (patvirtintomis LRV 2000 02 17 nutarimus Nr. 179), įmonės vadovas turėtų paskirti asmenis, įgaliotus įmonės vardu priimti pinigus, ir patvirtinti tokių atskaitingų asmenų atsiskaitymo tvarką. Pažymėtina, kad atskaitingas asmuo gautus pinigus gali ne tik sumokėti į įmonės kasą, bet ir panaudoti apmokėdamas įmonės išlaidas ar įnešdamas į įmonės sąskaitą banke. Jeigu surinkti pinigai sumokami į įmonės kasą, šiai sumai turi būti surašomas kasos pajamų orderis. Atskaitingas asmuo taip pat privalo pateikti ir savo apyskaitą, joje išvardydamas klientams išduotus pinigų priėmimo kvitus ir kitus dokumentus. Surinktų pinigų panaudojimas, atskaitingų asmenų ataskaitos pateikimo periodiškumas ir tvarka bei kiti su tokiais atsiskaitymais susiję klausimai turi būti reglamentuoti įmonės vadovo patvirtintoje atskaitingų asmenų atsiskaitymo tvarkoje.

 

***

 


– Dažniausiai pasitaikantys finansinių ataskaitų audito trūkumai;
– Teisingas neapmokestinamųjų pajamų deklaravimas. Pelno mokesčio deklaracijos PLN204Z priedo pildymas;
– Už produktų saugos reikalavimų pažeidimą numatytos nemenkos sankcijos;
– Vienas grubesnių darbo įstatymų pažeidimų – spaudimas darbuotojui išeiti savo noru;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VMI specialistų konsultacijos;
– VMI raštai;
– Per savaitę priimtų svarbiausių naujų norminių aktų ir jų pakeitimų apžvalga;
– Pandemija tęsiasi: kam priklausys valstybės parama iki vasaros pabaigos;
– „Sodra“ pradeda viešinti moterų ir vyrų vidutinį darbo užmokestį įmonėse;
– Prasidėjus vasaros sezonui, priminimas apie vaikų ir paauglių darbo reglamentavimą;
– Mobingą ketinama priskirti šiurkščiam darbo tvarkos pažeidimui;
– Namų vaistinėlė: ką verta turėti vasarą;
– 2021 metų birželio mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
Periodas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
SAVAITRAŠTIS „BUHALTERIJA“. 2021 m. II pusmetis 62
ELEKTRONINIS SAVAITRAŠTIS 2021 m. prenumerata 6 mėn. prenumerata (liepa-gruodis). 36