Pačiolis

 
El. parduotuvė

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“


 

Norite visuomet turėti naujausią buhalterinę bei mokestinę informaciją kartu su praktiniais specialistų patarimais, kurie padės Jums teisingai ir lengviau atlikti sudėtingus buhalterinius darbus? Prenumeruokite ir skaitykite specialiai Jums skirtą profesinį savaitraštį „Buhalterija“! 


Jeigu pageidaujate NEMOKAMAI SUSIPAŽINTI su keletu naujausio savaitraščio „Buhalterija“ publikacijų, spauskite šią nuorodą ir atsisiųskite!

Užsiprenumeravę savaitraštį, visus birželio mėnesio numerius (pdf. formatu) GAUSITE NEMOKAMAI!

SAVAITRAŠTYJE RASITE:

daugiau kaip 370 apskaitos, mokesčių, teisės specialistų konsultacijų ir atsakymų į skaitytojų klausimus;

daugiau kaip 180 VMI, VDI, „Sodros“ ir kitų kontroliuojančių institucijų atstovų praktinių patarimų;

apie 100 publikacijų mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir administravimo klausimais;

apie 100 publikacijų buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės ir apskaitos organizavimo bei vadybos ir kaštų apskaitos klausimais;

apie 70 publikacijų darbo ir įmonių teisės klausimais;

daug kitos naudingos ir darbą palengvinančios medžiagos.

PAGRINDINĖS SAVAITRAŠČIO RUBRIKOS:

APSKAITA, APSKAITOS ORGANIZAVIMAS. Žinomi apskaitos, audito ir apskaitos organizavimo specialistai aiškina ir nagrinėja atskirus buhalterinės apskaitos aspektus, kaip organizuoti apskaitą, rengti finansinę atskaitomybę ir kt.

MOKESČIŲ LABIRINTUOSE. Spausdinami mokesčių specialistų parengti straipsniai apie mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo ypatumus.

BUHALTERINĖ VADYBOS IR KAŠTŲ APSKAITA. Šios srities patyrę specialistai pataria, kaip tinkamai apskaityti kaštus, kalkuliuoti produktų savikainą, organizuoti menedžmento apskaitą, kaip formuoti vadybai tinkamą informaciją ir kt.

TEISĖ. Teisininkai aiškina įvairius įmonių, darbo, mokesčių teisės klausimus.

AKTUALIJOS. Aiškinama, kaip taikyti apskaitos ir mokesčių įstatymų nuostatas ir rasti atsakymus į klausimus, su kuriais buhalteriai susiduria kasdieniame darbe. Patariama, kaip įgyvendinti viešojo sektoriaus apskaitos reformą. Informuojama apie audito įmonių veiklą ir audito priežiūros kontrolę.

SPECIALISTAI PATARIA. UAB „Pačiolis“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir teisės specialistų konsultacijos.

NAUDINGA INFORMACIJA. Spausdinamas mokesčių, deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius, pateikiami VMI raštai, reglamentų naujienos. Visa tai padės teisingai tvarkyti apskaitą, laiku deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

REDAKCIJA, PADĖK. Spausdinami skaitytojų prašymai padėti susivokti apskaitos ir mokesčių labirintuose, pateikiami specialistų atsakymai į juos.

PSICHOLOGAS PATARIA. Psichologijos specialistai pataria, kaip bendrauti su vadovais ir kolegomis, spręsti darbe kylančias psichologines problemas.

LAISVALAIKIS. Pateikiami straipsniai iš mokesčių ir apskaitos istorijos, pasakojama apie žinomus finansininkus, buhalterius, aprašomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių įdomūs sukčiavimo atvejai, atskleidžiama skaičių reikšmė įvairiose gyvenimo srityse ir kt.

Tik savaitraščio prenumeratoriams siūlome elektroninį savaitinį leidinį „MOKESČIŲ, APSKAITOS IR TEISĖS REGLAMENTŲ NAUJIENLAIŠKIS“.

Kaina: 36,60 € 25 € (su PVM). Daugiau apie leidinį skaitykite ČIA

KIEKVIENAS PRENUMERATORIUS GAUS VERTINGUS PRIEDUS:

specialų leidinį „Naudinga informacija buhalteriams“ (įvairi informacija, padėsianti visus metus tvarkyti buhalterinę apskaitą, apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius);

buhalterio darbui naudingas atmintines;

PRENUMERUOKITE 2021 m. II PUSMEČIUI! ITIN PALANKIOS SĄLYGOS!

Popierinė savaitraščio versija –  69,50 € 62,00 (su PVM).

Elektroninė savaitraščio versija – 46 €  36,00 € (su PVM).

Užsiprenumeravę savaitraštį, visus birželio mėnesio numerius (pdf. formatu) GAUSITE NEMOKAMAI!

KAIP PRENUMERUOTI?

KAIP PRENUMERUOTI?

• Prenumeruoti internetu.

• Mokėti tiesioginiu pavedimu, nepamiršti nurodyti leidinio kodo ir pristatymo adreso. (Įmonės rekvizitai: UAB „Pačiolio prekyba“, įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).

• Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu prenumerata(eta)paciolis.lt.

• Prenumeruoti UAB „Pačiolio prekyba“, Kalvarijų g. 129 Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).

• Prenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose.

• Norėdami prisijungti prie elektroninės leidinio versijos, mokėjimo pavedime nurodykite savo el. pašto adresą.

LEIDINIŲ PRISTATYMAS:

• Leidinių pristatymas nemokamas.

• Prenumeratorius privalo pateikti visą reikalingą informaciją: leidinio kodą ir tikslų pristatymo adresą, kad prenumeratos užsakymas būtų kokybiškai įvykdytas. Jeigu informacija bus neišsami arba netiksli, Leidėjas negalės tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.

• Pasikeitus adresui prenumeratorius turi parašyti el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt,nurodyti, kokio leidinio, kam ir kokiu adresu buvo užsakyta prenumerata ir koks naujas pristatymo adresas.

• Prenumeratorius, turintis pretenzijų dėl leidinio pristatymo, privalo kreiptis el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt (nurodyti prenumeratos gavėjo duomenis, leidinio pavadinimą ir surašyti pretenziją) arba telefonu (8 5) 210 1255.

Aktualus straipsnis

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2021 08 03

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos

 

Tarpiniai dividendai

 

Rugpjūčio mėnesį įmonės akcininkai dalį sukaupto nepaskirstytojo pelno ketina skirti dividendams. Prieš skiriant tokius dividendus, Akcinių bendrovių įstatymas įpareigoja įmones parengti finansines ataskaitas. Ar šiam tikslui tiks birželio 30 d. parengtos pusmečio finansinės ataskaitos?

 

Akcinių bendrovių įstatymo 601 straipsnyje nustatyta: norint skirti dividendus už trumpesnį nei metai laikotarpį, tai inicijuojantys akcininkai turi parengti prašymą sušaukti visuotinį akcininkų susirinkimą. Šiame prašyme turėtų būti numatyta būsimo susirinkimo data ir tarpinis laikotarpis, už kurį ketinama skirti dividendus. Įstatymas reikalauja, kad toks visuotinis akcininkų surinkimas įvyktų ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo šio tarpinio laikotarpio pabaigos. Vadinasi, jeigu akcininkai ketina skirti tarpinius dividendus už 2021 m. sausio 1 d. – birželio 30 d. laikotarpį, toks susirinkimas turi įvykti iki rugsėjo 30 dienos. Šį tarpinių finansinių ataskaitų rinkinį būtina pateikti Juridinių asmenų registrui.

Pažymėtina, kad įstatymas numato galimybę dividendams skirti ne tik per praeitus finansinius metus uždirbtą ir nepaskirstytą pelną, bet ir pelną, uždirbtą per tarpinį laikotarpį. Reikalaujama, kad tarpinius dividendus galima skirti tik tuo atveju, jeigu tarpinį laikotarpį buvo uždirbtas grynasis pelnas.

***

Šio numerio temos:
– Stipresni už aplinkybes;
– Buhalterio darbo ir paslaugų teikimo sutartis. Privalumai ir trūkumai;
– Finansinių ataskaitų teikimas JAR – vis dar įmonių sąmoningumo reikalas;
– Netikslingos kompensacijos pakenkia darbuotojui;
– Daugiau atsakomybės vadovui, paprastesnė įmonių restruktūrizacija: kaip keisis nemokumo įstatymas?;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– „Sodros“ specialistų konsultacijos;
– VMI raštai;
– Per savaitę priimtų svarbiausių naujų norminių aktų ir jų pakeitimų apžvalga;
– Norminių aktų pakeitimai, paskelbti anksčiau, bet įsigaliojantys 2021 m. rugpjūčio 1 d.;
– Sutaupyti trokšta kiekvienas! Patarimai, kurie padės nepasiduoti emociniam pirkimui;
– Priminimas savarankiškai dirbantiems – vėl kas mėnesį reikia mokėti PSD įmokas;
– Finansiniai sukčiai bandė apgauti banko valdybos narį;
– Nuo liepos 1 d. pasikeitė turgavietėse prekiaujančių verslininkų apskaitos taisyklės;
– Skurdui mažinti – spartesnis pensijų indeksavimas, vienišo asmens išmoka, didesnė MMA;
– Vienišo asmens išmoka: kada kreiptis į „Sodrą“ ir kaip tai padaryti;
– Penki patarimai, kaip išmokyti vaikus elgtis su pinigais;
– Antrojo karantino metu paramai išleista mažiau, bet efektyviau;
– Kelionių vaistinėlė – ką pasiimti vykstant atostogų;
– Naudingi skaičiai;
– 2021 metų rugpjūčio mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
 

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2021 07 20

„Pačiolio“ specialistų konsultacijos
 
 
Dėl rankpinigių sudarant sutartį

 
Su paslaugų teikėju – fiziniu asmeniu, norime sudaryti paslaugų sutartį. Derinant paslaugų sutartį, paslaugų teikėjas nurodė pageidaujantis, kad mes, kaip paslaugų gavėjai, patvirtindami sutarties sudarymą, sumokėtume rankpinigius. Ar, sudarant paslaugų sutartį, galima sutarti dėl rankpinigių mokėjimo? Ar rankpinigiai turi būti mokami pinigais, ar gali būti perduodamas koks nors turtas?

 
Civilinio kodekso (CK) 6.98 straipsnyje nurodyta, kad „rankpinigiais laikoma pinigų suma, kurią viena sutarties šalis pagal sudarytą sutartį jai priklausančių mokėti sumų sąskaita duoda antrajai šaliai, kad įrodytų sutarties egzistavimą ir užtikrintų jos įvykdymą“. Iš pateikto rankpinigių apibrėžimo galima daryti išvadą, kad rankpinigiais yra pripažįstama tik pinigų suma: turtas, perduotas kaip įrodymas, kad šalis pasirengusi sudaryti ar vykdyti sutartį, nebūtų pripažintas rankpinigiais.
CK 6.98 straipsnyje nustatyta, kad rankpinigiais negali būti užtikrinama preliminarioji sutartis, taip pat sutartis, kuriai pagal įstatymus privaloma notarinė forma. Taigi, sudarydamos paslaugų sutartį, šalys gali sutarti, kad paslaugų gavėjas ateityje mokėtinų sumų sąskaita sumokės rankpinigius paslaugos teikėjui, taip patvirtindamas savo pasiryžimą vykdyti sutartimi prisiimtus įsipareigojimus.
 
***

Apmokėjimas darbuotojams už darbą naktį

 
Darbuotojo darbo sutartyje sulygtas pastovus darbo užmokestis – 1 450 Eur per mėnesį – ir sutartas darbo laikas – 5 darbo dienos po 8 val. per savaitę. Pasitaiko, kai jam reikia dirbti naktį.
2021 m. gegužės mėn. darbuotojas 10 val. dirbo naktį (nuo 22.00 val. iki 6.00 val.), iš jų – 3 val. viršvalandžių. Iš viso darbuotojas dirbo 170 val.
Kaip apskaičiuoti darbo užmokestį už darbą naktį ir viršvalandžius? Ar pareiginę algą dalinti iš 167 val. darbo laiko normos, ar iš 170 faktiškai dirbtų valandų?
 
 
Apskaičiuojant padidintą darbo užmokestį už darbą naktį arba viršvalandžius, neišvengiamai teks apskaičiuoti to mėnesio vienos valandos įkainį, todėl mėnesio darbo užmokestis (pareiginė alga plius priedai, priemokos, premijos pagal darbo apmokėjimo sistemą) dalinamas iš darbo sutartyje sutartos darbo laiko normos.
Klausime nerašoma, ar darbuotojas gauna priedus, priemokas, premijas už atliktą darbą, todėl vienos valandos įkainis apskaičiuojamas pareiginę algą dalinant iš darbo laiko normos. Gegužės mėn. minėto darbuotojo darbo laiko norma – 167 valandos.
Apskaičiuojamas balandžio mėn. 1 valandos įkainis:
1 450 Eur : 167 val. = 8,68 Eur.
 
          7 darbo valandos naktį įskaitomos į darbo laiko normą, todėl apskaičiuojamas tik darbo užmokesčio padidinimas pagal Darbo kodekso 144 str. 3 dalį:
7 val. × 8,68 Eur × 0,5 = 30,38 Eur.
 
          Viršvalandžiai neįskaitomi į darbo laiko normą, todėl už viršvalandžių valandas apskaičiuotas padidintas atlyginimas pridedamas prie pareiginės algos. Pagal Darbo kodekso 144 str. 4 dalį, už „viršvalandinį darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis“:
3 val. × 8,68 Eur × 2 = 52,08 Eur.
 
Apskaičiuojamas visas gegužes mėn. darbo užmokestis:
1 450 + 30,38 + 52,08 = 1 532,46 Eur.

 
***
 
Darbo keliems darbdaviams sutarties sudarymo privalomumas
 
 
Ar dirbant pas kelis tos pačios įmonių grupės darbdavius galima sudaryti atskiras darbo sutartis? Ar privaloma sudaryti darbo keliems darbdaviams sutartį?
 
Darbo kodekso 66 str. 1 dalies 7 punkte ir septintajame skirsnyje (96–99 str.) numatyta galimybė sudaryti darbo sutartį su dviem ar daugiau darbdavių tai pačiai darbo funkcijai atlikti, tačiau tai nėra privaloma. Darbo keliems darbdaviams sutartis turi prasmę tada, kai neįmanoma iš anksto nustatyti, kiek darbo laiko darbuotojas skirs konkrečiam darbdaviui, arba kai tuo pačiu metu darbuotojas vykdo kelių darbdavių užduotis. Tada darbdaviai tarpusavyje susitaria, kokią darbuotojo darbo laiko normos dalį kiekvienas jų apmokės.
Jeigu darbuotojas tos pačios įmonių grupės darbdaviams atlieka skirtingas darbo funkcijas arba iš anksto žinoma, kiek darbo valandų dirbs kiekvienam darbdaviui, su kiekvienu darbdaviu sudaromos atskiros darbo sutartys.
 
***
 
 
Dėl įmonėje sudaromų terminuotų darbo sutarčių skaičiaus apribojimo
 
 
Ar kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatyta, kad pagal terminuotas darbo sutartis dirba daugiau negu 20 proc. darbuotojų?
 
Darbo kodekso 67 str. 4 dalyje nustatyta, kad „terminuotų darbo sutarčių nuolatinio pobūdžio darbams negali būti daugiau kaip dvidešimt procentų visų darbdavio sudarytų darbo sutarčių skaičiaus“.
Darbo kodeksas nenumato sąlygų, kurioms esant galima būtų nesilaikyti šios nuostatos, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad 20 proc. visų sudarytų darbo sutarčių riba taikoma nuolatinio pobūdžio darbams. Jeigu įmonės veikla yra sezoninė, jeigu darbuotojai dalyvauja projektuose, kurie trunka ribotą laiką, jeigu sudaromos pameistrystės darbo sutartys, tokie darbai yra nenuolatinio pobūdžio, todėl minėtos darbo sutartys neįskaitomos, apskaičiuojant 20 proc. visų darbdavio sudarytų darbo sutarčių skaičių.

***
 

– Įstatinio kapitalo didinimo registravimas apskaitoje;
– Registrų centras neskubės rašyti administracinių nusižengimų protokolų;
– Buhalteriui būtina, bet nepakanka tik puikiai išmanyti apskaitos reikalavimus;
– UAB akcijų pirkimo–pardavimo sutartis;
– Nuo pandemijos nukentėjęs verslas gali atidėti įmokas „Sodrai“;
– Svarbūs socialinės apsaugos pokyčiai;
– Nešvarūs pinigai;
– Ar mokame taupyti? Penki patarimai pradedantiesiems;
– Gyventojai šiemet dar gali pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata;
– Kokius sveikatos rodiklius ir savo pojūčius turime stebėti, kad apsisaugotume nuo virusinių ligų;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– VMI specialistų konsultacijos;
– VMI raštai;
– Reglamentų naujienos;
– 2021 metų liepos mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
Periodas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
2022 metų savaitraštis „Buhalterija“ PILNAS variantas (elektroninė versija). 126
2022 metų savaitraštis „Buhalterija“ PILNAS variantas (popierinė versija). 167
2022 metų savaitraštis „Buhalterija“ BAZINIS variantas (elektroninė versija). 93
2022 metų savaitraštis „Buhalterija“ BAZINIS variantas (popierinė versija). 133
SAVAITRAŠTIS „BUHALTERIJA“. 2021 m. II pusmetis 62
ELEKTRONINIS SAVAITRAŠTIS 2021 m. prenumerata 6 mėn. prenumerata (liepa-gruodis). 36