Pačiolis

 
El. parduotuvė

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“


 

Kiekvienai buhalterijai – savaitraštis „Buhalterija“!

Norite, kad Jus dar labiau gerbtų vadovas bei kolegos ir nelaikytų Jūsų vien tik „aritmetikos žinovais“? Prenumeruokite ir skaitykite savaitraštį „Buhalterija“! 

SAVAITRAŠTYJE RASITE:

daugiau kaip 370 apskaitos, mokesčių, teisės specialistų konsultacijų ir atsakymų į skaitytojų klausimus;

daugiau kaip 180 VMI, VDI, „Sodros“ ir kitų kontroliuojančių institucijų atstovų praktinių patarimų;

apie 100 publikacijų mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir administravimo klausimais;

apie 100 publikacijų buhalterinės apskaitos, finansinės atskaitomybės ir apskaitos organizavimo bei vadybos ir kaštų apskaitos klausimais;

apie 70 publikacijų darbo ir įmonių teisės klausimais;

daug kitos naudingos ir darbą palengvinančios medžiagos.

PAGRINDINĖS SAVAITRAŠČIO RUBRIKOS:

APSKAITA, APSKAITOS ORGANIZAVIMAS. Žinomi apskaitos, audito ir apskaitos organizavimo specialistai aiškina ir nagrinėja atskirus buhalterinės apskaitos aspektus, kaip organizuoti apskaitą, rengti finansinę atskaitomybę ir kt.

MOKESČIŲ LABIRINTUOSE. Spausdinami mokesčių specialistų parengti straipsniai apie mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo ypatumus.

BUHALTERINĖ VADYBOS IR KAŠTŲ APSKAITA. Šios srities patyrę specialistai pataria, kaip tinkamai apskaityti kaštus, kalkuliuoti produktų savikainą, organizuoti menedžmento apskaitą, kaip formuoti vadybai tinkamą informaciją ir kt.

TEISĖ. Teisininkai aiškina įvairius įmonių, darbo, mokesčių teisės klausimus.

AKTUALIJOS. Aiškinama, kaip taikyti apskaitos ir mokesčių įstatymų nuostatas ir rasti atsakymus į klausimus, su kuriais buhalteriai susiduria kasdieniame darbe. Patariama, kaip įgyvendinti viešojo sektoriaus apskaitos reformą. Informuojama apie audito įmonių veiklą ir audito priežiūros kontrolę.

SPECIALISTAI PATARIA. UAB „Pačiolis“, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir teisės specialistų konsultacijos.

NAUDINGA INFORMACIJA. Spausdinamas mokesčių, deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius, pateikiami VMI raštai, reglamentų naujienos. Visa tai padės teisingai tvarkyti apskaitą, laiku deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

REDAKCIJA, PADĖK. Spausdinami skaitytojų prašymai padėti susivokti apskaitos ir mokesčių labirintuose, pateikiami specialistų atsakymai į juos.

PSICHOLOGAS PATARIA. Psichologijos specialistai pataria, kaip bendrauti su vadovais ir kolegomis, spręsti darbe kylančias psichologines problemas.

LAISVALAIKIS. Pateikiami straipsniai iš mokesčių ir apskaitos istorijos, pasakojama apie žinomus finansininkus, buhalterius, aprašomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių įdomūs sukčiavimo atvejai, atskleidžiama skaičių reikšmė įvairiose gyvenimo srityse ir kt.

Tik savaitraščio prenumeratoriams siūlome elektroninį savaitinį leidinį „MOKESČIŲ, APSKAITOS IR TEISĖS REGLAMENTŲ NAUJIENLAIŠKIS“.

Kaina: 36,60 € 25 € (su PVM). Daugiau apie leidinį skaitykite ČIA

KIEKVIENAS PRENUMERATORIUS GAUS VERTINGUS PRIEDUS:

specialų leidinį „Naudinga informacija buhalteriams“ (įvairi informacija, padėsianti visus metus tvarkyti buhalterinę apskaitą, apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius);

buhalterio darbui naudingas atmintines;

spiralinį ir kišeninį kalendorius;

2017–2020 m. elektroninį savaitraščio straipsnių archyvą.

Dabar geras laikas užsiprenumeruoti savaitraštį 2021 metams, nes taikoma net 15 proc. nuolaida

Popierinė savaitraščio versija – 139 € 118 (su PVM).

Elektroninė savaitraščio versija – 92 € 78 € (su PVM).

Popierinė savaitraščio versija su naujienlaiškiu – 175,5 € 143 € (su PVM).

Elektroninė savaitraščio versija su naujienlaiškiu – 128,50 € 103 € (su PVM).

Pasiūlymas galioja tik iki rugsėjo 30 d.

KAIP PRENUMERUOTI?

KAIP PRENUMERUOTI?

• Prenumeruoti internetu.

• Mokėti tiesioginiu pavedimu, nepamiršti nurodyti leidinio kodo ir pristatymo adreso. (Įmonės rekvizitai: UAB „Pačiolio prekyba“, įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).

• Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu prenumerata(eta)paciolis.lt.

• Prenumeruoti UAB „Pačiolio prekyba“, Kalvarijų g. 129 Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).

• Prenumeruoti Lietuvos pašto skyriuose.

• Norėdami prisijungti prie elektroninės leidinio versijos, mokėjimo pavedime nurodykite savo el. pašto adresą.

LEIDINIŲ PRISTATYMAS:

• Leidinių pristatymas nemokamas.

• Prenumeratorius privalo pateikti visą reikalingą informaciją: leidinio kodą ir tikslų pristatymo adresą, kad prenumeratos užsakymas būtų kokybiškai įvykdytas. Jeigu informacija bus neišsami arba netiksli, Leidėjas negalės tinkamai įvykdyti savo įsipareigojimų.

• Pasikeitus adresui prenumeratorius turi parašyti el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt,nurodyti, kokio leidinio, kam ir kokiu adresu buvo užsakyta prenumerata ir koks naujas pristatymo adresas.

• Prenumeratorius, turintis pretenzijų dėl leidinio pristatymo, privalo kreiptis el. paštu: prenumerata(eta)paciolis.lt (nurodyti prenumeratos gavėjo duomenis, leidinio pavadinimą ir surašyti pretenziją) arba telefonu (8 5) 210 1255.

Aktualus straipsnis

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2020 07 28

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos
 
Elektroninės PVM sąskaitos faktūros
 
Iš kai kurių tiekėjų PVM sąskaitas faktūras įmonė gauna el. paštu. Dalį sąskaitų atsispausdiname patys, prisijungę prie savo paskyros paslaugų teikėjų savitarnos sistemoje. Visas sąskaitas atsispausdiname popieriuje. Ar būtina šias sąskaitas išsaugoti ir elektroniniu pavidalu?
 
Pagal PVM įstatymo 79 str. 11 dalį, elektronine PVM sąskaita faktūra laikoma PVM sąskaita faktūra, kurioje nurodomi nustatyti PVM sąskaitos faktūros rekvizitai ir kuri yra išrašyta ir gauta elektroniniu formatu, todėl tiek elektroniniu paštu gautos, tiek ir suformuotos klientų savitarnos sistemose sąskaitos laikytinos elektroninėmis. PVM įstatymo 78 str. 7 dalyje teigiama: jeigu PVM sąskaitos faktūros yra elektroninės formos, kartu naudojant elektronines priemones, turi būti saugomi ir duomenys, užtikrinantys šių PVM sąskaitų faktūrų kilmės autentiškumą ir turinio vientisumą. VMI paskelbtame minėto straipsnio komentare patikslinta, kad kartu su elektroninėmis priemonėmis išrašytomis ir / arba gautomis PVM sąskaitomis faktūromis turi būti saugomi PVM sąskaitų faktūrų siuntėjo ir gavėjo rekvizitai, išrašymo, siuntimo ir / arba gavimo datos.
Apibendrinant minėtas įstatymų nuostatas, galima teigti, kad reglamentai reikalauja ne tik elektroninėmis priemonėmis išsaugoti pačias PVM sąskaitas faktūras, bet ir jų gavimo duomenis (siuntėjo rekvizitus, gavimo datą ir pan.). Tai gali būti daroma, pvz., elektroninio laiško pavidalu, naudojant specialias dokumentų valdymo sistemas ar kitais būdais. Toks reikalavimas netaikomas tuo atveju, jeigu paslaugų tiekėjas išrašytas PVM sąskaitas faktūras įsipareigoja 10 metų saugoti sukurtoje savitarnos sistemoje, ir prie savo paskyros prisijungusi įmonė gali bet kada gali prieiti prie savo PVM sąskaitų faktūrų. Elektronines sąskaitas įmonė gali saugoti ir popieriniu pavidalu.
 
***

Dividendų išmokėjimas

Dividendai buvo paskirti 2019 metais, bet išmokėti 2020 metais. Ar reikia kokio nors papildomo dokumento dėl dividendų išmokėjimo, praėjus 1 mėnesio laikotarpiui?
 
Pagal LR akcinių bendrovių įstatymo (ABĮ) nuostatas, dividendai skiriami visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu. Dažniausiai sprendimas įforminamas susirinkimo protokolu. ABĮ 60 straipsnis nustato, kad bendrovė turi išmokėti paskirtus dividendus ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo sprendimo paskirstyti pelną arba sprendimo skirti dividendus už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį priėmimo dienos. Nei ABĮ, nei kitas teisės aktas nenustato reikalavimų dokumentams, kurių pagrindu mokami dividendai, todėl akcininkų sprendimas išmokėti dividendus galioja tol, kol dividendai neišmokėti arba akcininkai nepriėmė kito sprendimo dėl dividendų išmokėjimo.
***
 

Šio numerio temos:
– Kai darbdavys laiku neišmoka atostoginių: teisinės ir mokestinės pasekmės;
– Atgalinis lizingas – alternatyva banko paskolai;
– 59-asis „Pačiolio“ didysis vasaros seminaras aktualus visą vasarą!;
– Mišrios veiklos apmokestinimo PVM klausimai;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
 – Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistų konsultacijos;
– VMI raštai;
– Reglamentų naujienos;
– Anksčiau paskelbti norminių aktų pasikeitimai, įsigaliosiantys 2020 m. rugpjūčio 1 d.;
– Įdarbinant nepilnamečius – papildomi reikalavimai;
– Karantinas baigėsi – valstybės parama išlieka;
– Savarankiškai dirbantys asmenys gali kreiptis dėl beveik 7 tūkst. Eur subsidijos;
– Naudingi skaičiai;
– 2020 metų liepos–rugpjūčio mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
 

Savaitraštis „Buhalterija: apskaitos ir mokesčių apžvalga“ 2020 07 14

UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos

Paskolos akcininkui

 

UAB išmokėjo paskolą įmonės akcininkui – direktoriui – grynaisiais pinigais. Paskolos suma – 25 000 Eur. Kokios prievolės atsirado įmonei?

 

Pirmiausia, tokia paskolos sutartis turi būti notarinės formos. LR civilinio kodekso 6.871 straipsnio 4 dalis nustato: jeigu paskolos suma viršija tris tūkstančius eurų ir šis sandoris yra vykdomas grynaisiais pinigais, paskolos sutartis turi būti notarinės formos.
Vadovaudamiesi Juridinių asmenų duomenų apie fiziniams asmenims suteiktas, iš jų gautas ir grąžintas paskolas, įsiskolinimus, susijusius su atskaitingais fiziniais asmenimis, gautas dalyvių įmokas ir apie išmokas užsienio juridiniams asmenims už suteiktas paslaugas FR0711 formos ir jos priedų užpildymo ir teikimo mokesčių administratoriui taisyklių, patvirtintų 2004 10 29 VMI viršininko įsakymu Nr. VA-172, nuostatomis, juridiniai asmenys, kurie per kalendorinius metus iš fizinių asmenų gavo ir fiziniams asmenims suteikė paskolų, iki kitų kalendorinių metų balandžio 15 dienos privalo mokesčių administratoriui pateikti tinkamai užpildytą FR0711 formą „Juridinių asmenų duomenys apie fiziniams asmenims suteiktas, iš jų gautas ir grąžintas paskolas, įsiskolinimus susijusius su atskaitingais fiziniais asmenimis, gautas dalyvių įmokas ir apie išmokas užsienio juridiniams asmenims už suteiktas paslaugas“ ir jos priedus. Juridiniai asmenys privalo pateikti duomenis apie per kalendorinius metus fiziniams asmenims suteiktas paskolas, kurių kiekvienos suma yra lygi arba didesnė kaip 600 Eur.
Atkreiptinas dėmesys į LR pelno mokesčio įstatymo 40 str 2 dalį, kuri nustato: jeigu asocijuotų asmenų tarpusavio sandoriuose arba ūkinėse operacijose sudaromos arba nustatomos kitokios sąlygos, negu būtų sudaromos ar nustatomos neasocijuotų asmenų tarpusavio sandoriu arba ūkine operacija, tada bet koks pelnas (pajamos), kuris, jeigu tokių sąlygų nebūtų, būtų priskiriamas vienam iš tų asmenų, bet dėl tokių sąlygų jam nepriskiriamas, gali būti įtraukiamas į to asmens pajamas ir atitinkamai apmokestinamas. Finansų ministras nustato šios dalies įgyvendinimo taisykles. Tai reiškia, kad tuo atveju, kai įmonė suteikia ilgalaikes ar trumpalaikes paskolas, nenustatydama palūkanų, asocijuotiems asmenims (juridiniams ir fiziniams, pvz., akcininkams), tuomet, vadovaudamasi PMĮ 40 str. 2 dalies nuostatomis, negautas palūkanas įmonė turi įtraukti į apmokestinamąsias pajamas.

***

Prekių nurašymas, kai pasibaigia jų galiojimo terminas

 

Įmonė prekiauja prekėmis, kurios turi galiojimo terminą. Dėl paskelbto karantino kelis mėnesius negalėjome vykdyti prekybos. Atnaujinę veiklą, nespėjome laiku parduoti dalies prekių, todėl jų galiojimo terminas baigėsi. Ar šiuos patirtus nuostolius galima priskirti natūraliai prekių netekčiai?
 
Pagal Pelno mokesčio įstatymo 23 straipsnį, natūralios netekties nuostoliais laikomas natūralus prekių (žaliavų, produkcijos) sumažėjimas dėl prekių (žaliavų, produkcijos) saugojimo, perpylimo, fasavimo, vežimo, krovimo ir pardavimo, įskaitant nuostolius dėl pirkėjų užmaršumo. Prekės, kurios nebegali būti parduodamos, nes baigėsi jų galiojimo terminas, nelaikytinos natūralia netektimi. Pačių prekių įmonė neprarado, o prarado tik teisę jomis prekiauti. Tai, kad prekių nepardavimo priežastimi tapo laikinas veiklos apribojimas dėl paskelbto karantino, patirtų nuostolių esmės nepakeičia. Jeigu pagal savo pobūdį šios atsargos yra neperdirbamos ir dėl to jų negalima parduoti antrinių žaliavų supirkėjams, jas teks utilizuoti.
Apskaičiuojant pelno mokestį, prekių, kurios yra nurašomos dėl pasibaigusio realizavimo termino, vertė priskirtina neleidžiamiems atskaitymams, tačiau tokiu atveju nereikia tikslinti nurašytų prekių pirkimo PVM. Pažymėtina, kad mokesčių administratorius laikosi pozicijos, jog šios nurašytos prekės turi būti utilizuotos, o mokesčių mokėtojas turėtų turėti šį faktą patvirtinančius dokumentus.
Jeigu pagal nurašomų prekių pobūdį jas galima pakartotinai perdirbti, ir įmonė jas parduos antrinių žaliavų supirkėjams, gautos pardavimo pajamos bus priskirtos apmokestinamosioms pajamoms, o šių prekių savikaina – leidžiamiems atskaitymams.
 

***

 


– Nespėjusieji išnaudoti daugiau kaip už trejus metus sukauptų atostogų gali jų netekti;
– Tinkama kuro apskaita vis dar aktuali;
– Nauji saugikliai valstybės gautai paramai: antstoliai nebegalės vykdyti išieškojimų;
– Klaidinga išlaidų paskirstymo bazė lemia klaidingą savikainą;
– Darbuotojo nušalinimo nuo darbo laiko žymėjimas darbo laiko apskaitos dokumentuose;
– Sulaukusios VMI dėmesio užsienio įmonės Lietuvoje deklaravo 4,4 mln. Eur pajamų;
– UAB „Pačiolis“ specialistų konsultacijos;
– Nuo pandemijos nukentėjęs verslas įmokas „Sodrai“ galės sumokėti per 5 metus;
– Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistų konsultacijos;
– VMI raštai;
– Reglamentų naujienos;
– Pagrindiniai socialiniai rodikliai;
– Palankesnės nuomos kompensacijos sąlygos;
– Verslo liudijimų išdavimo pokyčiai nuo liepos 1 d.;
– Keičiasi kai kurios didžiausios ir mažiausios „Sodros“ išmokos;
– Dėl pandemijos 55 proc. lietuvių finansinė situacija tapo prastesnė, tačiau taupoma daugiau;
– Seimas pritarė subsidijoms, mokamoms už 60 metų ir vyresnius darbuotojus;
– 2020 metų liepos mėn. mokesčių sumokėjimo, deklaravimo ir kitų prievolių kalendorius.
Periodas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
Savaitraštis „Buhalterija“ 2021 m. prenumerata (popierinė versija) 118
Savaitraštis „Buhalterija“ 2021 m. prenumerata (elektroninė versija) 78
Popierinė savaitraščio versija su naujienlaiškiu 143
Elektroninė savaitraščio versija su naujienlaiškiu 103