Pačiolis

 
El. parduotuvė

DARBO PRIEMONĖ „Excel buhalteriui. Visa buhalterija nuo A iki Z“ kartu su parengtais registrais internete


 
Kiekvienam buhalteriui – naudingos „Excel“ galimybės

Autorius: Vaidotas Narušis

Išleidimo data: 2013 m. birželis

Puslapių skaičius: 400 p.

Knygos kaina – 58 € (su PVM).


Darbo priemonės turinys

Ištrauka iš darbo priemonės


Darbo priemonėje detaliai ir iliustratyviai aprašyta, kaip naudojantis „MS Excel“ programos teikiamomis galimybėmis parengti tokią apskaitos registrų sistemą, kad juos būtų patogu pildyti ir nereikėtų kelis kartus atlikti to paties darbo – įvedinėti tų pačių duomenų, automatiškai suformuoti pirminius dokumentus  (PVM sąskaitas faktūras, kasos dokumentus ir t. t.) ir galiausiai pasirengti pagrindines finansines ataskaitas.


Šio leidinio tikslas:

  • padėti nedidelės įmonės buhalteriui naudojant visiems prieinamą priemonę „Excel“ programą sutvarkyti įmonės apskaitą,
  • tiems, kurie apskaitą tvarko naudodami apskaitos programą, pasirengti įvairius pagalbinius nesisteminius registrus papildomai informacijai registruoti ir kaupti.

Medžiaga parengta taip, kad atitiktų  buhalterių darbo specifiką ir poreikius.

Darbo priemonėje detaliai ir vaizdžiai išaiškinta:

  • kaip pasirengti įvairius buhalteriams reikalingus registrus, dokumentus;
  • kaip formuoti įvairias ataskaitas;
  • buhalteriams reikalingų Excel programos galimybės - formulių, funkcijų  naudojimas sudarant lenteles.
Kaip įsigyti?

Mokėti tiesioginiu pavedimu UAB „Pačiolio prekyba“, nepamiršti nurodyti prekės kodo (EXB) ir pristatymo adreso (įmonės rekvizitai: įmonės kodas 300807502, atsiskaitomoji sąskaita LT347044060005977111 AB SEB banke).
Kreiptis į pardavimo vadybininką telefonu (8 5) 2700 636 arba el. paštu knygos@paciolis.lt.
Pristatymo sąlygos

Darbo priemonės į bet kurią Lietuvos vietą nemokamai pristatomos per 5 darbo dienas nuo darbo priemonės išleidimo.

Darbo priemonę taip galite įsigyti UAB „Pačiolio prekyba“ knygyne, adresu Kalvarijų g. 129, Vilnius (Darbo laikas: I-IV 8.00 – 17.00 val., V 8.00 – 15.45 val.).

Plačiau apie „Excel“ programos svarbą buhalterijos darbui skaitykite interviu su doc.
dr. G. Kalčinsku ir informacinių technologijų specialistu V. Narušiu.

Mokate naudotis kalkuliatoriumi? „Excel“ programa – tokia pat nepakeičiama priemonė kiekvienam buhalteriui. Tik efektyvesnė!

Šiais laikais sunkiai rastume buhalterį, kuris vienaip ar kitaip nebūtų susidūręs su „Excel“ programa ir jos visiškai nenaudotų buhalterijoje. Juk „Excel“ programa ypatinga tuo, kad padeda skaičiuoti, kaupti bei apdoroti įvairiausius duomenis. Tik ne kiekvienas buhalteris išmano visas „Excel“ programos galimybes, kurias galėtų naudingai pritaikyti savo darbe. Akivaizdu, kad šios programos žinių poreikis yra didžiulis –  tai įrodė didžiulė paklausa neseniai „Pačiolio“ bendrovės išleistai darbo priemonei „Excel buhalteriui. Visa buhalterija nuo A iki Z“ bei internetiniams kursams „Excel buhalteriams pagrindai“.

Tai nestebina, žinant, kad ši programa labai palengvina ir pagreitina daug laiko reikalaujančius ir nemaloniausius buhalterio darbus. Apie „Excel“ programos svarbą buhalterijos darbui kalbiname doc. dr. auditorių Gediminą Kalčinską bei minėtų produktų kūrėją, informacinių technologijų specialistą, Vaidotą Narušį.
„Pačiolio“ bendrovė jau daug metų rūpinasi buhalterių kvalifikacija, rengia įvairius mokymus, leidžia profesinę literatūrą. Tačiau šį kartą buhalteriams siūlomi, atrodytų, ne buhalterinės apskaitos ar mokesčių produktai, bet priemonės, padėsiančios dirbti kompiuterio programa „Excel“. Kodėl? Juk rinkoje yra daug įvairių – tiek paprastų, tiek ir sudėtingų – specialių apskaitos programų?

G. Kalčinskas.
Pirmiausia, drąsiai teigiu, kad daugumai nedidelių įmonių buhalterių apskritai nereikalingos specialios kompiuterinės buhalterinės programos. Viską, ką jos daro, puikiausiai galima atlikti „Excel“ programa, palyginti nesunkiai ją pritaikius savo reikmėms. Taip, tiesą sakant, gana daug nedidelėse įmonėse dirbančių buhalterių ir daro. Nekalbant jau apie tai, kad buhalteriai, ilgiau dirbdami su specialiomis apskaitos programomis, praranda kvalifikaciją. Kitas tokių programų trūkumas yra tas, kad jos atlieka tik tai, ką numatė jų kūrėjai ir programą įmonės reikmėms adaptavę programuotojai. Pavyzdžiui, jeigu jie numatė, kad duomenys iš registro A perkeliami į registrą B, tai vartotojas negali pats susikurti registro C ir padaryti taip, kad duomenys imtų judėti į jį iš registro A. Tuo tarpu už kiekvieną panašų patobulinimą ar eilinį programos atnaujinimą, beje, net ne visuomet vartotojui naudingą, tenka papildomai mokėti ir neretai – gana brangiai. Kai kurios lankstesnės programos leidžia buhalteriams patiems pakeisti dažnai kintančius dalykus, pavyzdžiui, tarifus, tam tikrų dydžių apskaičiavimo formules, arba filtruoti, sugrupuoti duomenis įvairiausiais pjūviais. Tačiau nė viena apskaitos programa lankstumu negali prilygti tokiai universaliai darbui su duomenimis skirtai programai kaip „Excel“. Galiausiai, didesnių įmonių buhalteriai, dirbdami su specialiomis kompiuterinėmis apskaitos programomis, vis tiek naudojasi „Excel“programa rengdami reikalingus įvairius pagalbinius registrus ir lenteles. Todėl kiekvienam buhalteriui paranku kuo daugiau išnaudoti „Excel“ programos teikiamas galimybes.

Siekdami palengvinti savo kolegų buhalterių darbą ir sutaupyti jų laiką, pernai išleidome darbo priemonę „Excel buhalteriui. Visa buhalterija nuo A iki Z“. Joje išsamiai ir su pavyzdžiais aprašyta, kaip naudojantis „Excel“ programos teikiamomis galimybėmis parengti tokią buhalterinės apskaitos registrų sistemą, kad juos būtų patogu pildyti ir nereikėtų kelis kartus atlikti to paties darbo – įvedinėti tų pačių duomenų, kuri leistų automatiškai formuoti pirminius dokumentus (PVM sąskaitas faktūras, kasos dokumentus ir t. t.) ir galiausiai sudarytų sąlygas be didelių darbo sąnaudų pasirengti svarbiausias finansines ataskaitas bei užpildyti mokesčių deklaracijas. Sulaukėme didžiulės šios prekės paklausos, tačiau susidūrėme su problema, kad daugeliui potencialių jos pirkėjų trūksta pamatinių „Excel“ programos žinių, o tai trukdo sparčiai įsisavinti priemonėje pateiktą medžiagą. Todėl parengėme ir išleidome pagalbinį produktą – internetinius kursus „Excel buhalteriams pagrindai“, kurie skirti padėti įgyti bazinių darbo su šia programa žinių ir praktiškai įtvirtinti jas buhalterijoje.
 
Akivaizdu, kad kiekvienam buhalteriui, net ir dirbančiam kompiuterine apskaitos programa, reikalinga ir „Excel“ programa. Trumpai pristatykite darbo priemonę „Excel buhalteriui. Visa buhalterija nuo A iki Z“.

V. Narušis.
Nors daugelis buhalterių naudojasi vienokiomis ar kitokiomis kompiuterinėmis apskaitos programomis, jie savo darbe sunkiai išsiverčia be skaičiuotuvų ir „Excel“. Taip yra dėl to, kad verslo informaciniai poreikiai visuomet lenkia ir lenks informacines sistemas, kurios negali būti labai sparčiai ir pigiai bei kokybiškai tobulinamos. Tad, pavyzdžiui, dirbant su specialiomis apskaitos programomis, reikia žinoti, kad jose būna bazinės ir mažiau kintančios funkcijos, o visus iš anksto nenumatytus poreikius galima labai gerai tenkinti su „Excel“ programa, kuri yra daug galingesnė už kalkuliatorius, prie kurių taip pripratę buhalteriai. Bėgant laikui šios tendencijos tik gilės. Darbo priemonės „Excel buhalteriui. Visa buhalterija nuo A iki Z“ pirmoji dalis skirta išsamiai susipažinti su „Excel“ programa. Išnagrinėjus šios dalies medžiagą, ją galima ne kartą vėliau panaudoti kaip detalų „Excel“ funkcijų žinyną. Antrojoje darbo priemonės dalyje pateikiamos konkrečios praktinės žinios, kaip pačiam parengti dokumentų ir registrų sistemą įvairių barų apskaitai: pirkimų, pardavimų, kasos ir banko operacijų, skolų, atsargų, ilgalaikio turto, darbo užmokesčio. Darbo priemonės pabaigoje pateikiamos rekomendacijos, kaip sudaryti Didžiąją knygą ir ją pildyti. Galiausiai aiškinama, kaip iš „Excel“ programa susikurtų registrų patogiai parengti įmonės finansines ataskaitas.
 
Trumpai pristatykite savo parengtus kursus „Excel buhalteriams pagrindai“ ir papasakokite, kam jie skirti.

V. Narušis.
Kursų „Excel buhalteriams“ paskirtis – padėti buhalteriams nuodugniau susipažinti su šiuo galingu įrankiu, sužinoti daugiau jo galimybių ir pradėti taikyti reikalingiausias darbui funkcijas. Kursai praverčia ketinantiems pradėti dirbti su „Excel“, nes jie pradedami nuo pačių pagrindų ir bazinių šios programos funkcijų. Taip žingsnis po žingsnio pristatomos pagrindinės ir mažiau žinomos „Excel“ programos savybės. Pamokose rodoma, ką ir kaip reikia daryti, norint atlikti vieną ar kitą užduotį. Tad kursų naudotojai gana sparčiai turėtų įsisavinti „Excel“ programą. Tam realiai turi pakakti keleto pusdienių rimto darbo. Dauguma pasitelkiamų pamokose pavyzdžių paimti iš buhalterių darbo praktikos, todėl jiems nereikės patirti nereikalingų nepatogumų ar netgi streso, nagrinėjant naujų sričių duomenis. Kursai skirti ir darbo priemonės „Excel buhalteriui“ pirkėjams, kuriems nepakanka bazinių šios programos žinių. Be to, darbo priemonėje pateiktus registrų šablonus kursai papildo vaizdžiomis iliustracijomis, kaip atlikti vieną ar kitą darbą.

Kursai „Excel buhalteriams pagrindai“ parengti taip, kad jų vartotojams aiškiai parodoma, kur ir ką spausti kompiuterio ekrane, norint pasinaudoti tam tikra programos funkcija, be to, tai pakartojama ne vieną kartą. Kadangi tai internetiniai kursai, jie prieinami per interneto ryšį. Vartotojai mato interaktyvų filmuką, kurio peržiūrą gali savarankiškai valdyti: pasirinkti reikalingą temą ir pamoką, pristabdyti, peršokti pirmyn ar atgal, reikiamą vietą pakartoti neribotą skaičių kartų ir pan. Kursuose pateikiami išsamūs paaiškinimai, kas atliekama, kokius klavišus klaviatūroje reikia spausti, komentuojami gauti rezultatai. Pamokos sugrupuotos pagal temas, pradedant nuo paprasčiausių atskirų funkcijų ir baigiant sudėtingesnių, didesnės apimties lentelių bei registrų parengimu.
 
Gal galėtumėte plačiau papasakoti apie šių kursų programą, kad jų klausytojai geriau suvoktų, kokių žinių jie įgis, išklausę šiuos kursus?
V. Narušis. Kursai „Excel buhalteriams pagrindai“ sudaryti iš penkių temų, kurios susideda iš daugiau kaip 50 pamokų. Pirmoji tema skirta dokumentų parengimui, supažindina su programa, darbo knygomis, duomenų įrašymu, lentelių išvaizdos keitimu, formulių sudarymo pagrindais. Antroji tema skirta šiek tiek labiau pažengusiems, nes joje aiškinama, kaip sparčiau dirbti ir kaip parengti lenteles sparčiam darbui. Trečiojoje temoje mokoma naudotis svarbiomis „Excel“ rūšiavimo, filtravimo ir analizės galimybėmis. Ketvirtoji tema skirta „Excel“ skaičiavimo funkcijoms ir formulių sudarymui. Penktoji tema – visų ankstesnių temų pakartojimas, parengiant praktiškas buhalteriams aktualias lenteles – darbo užmokesčio apskaitos registrus ir dokumentus. Baigęs internetinius kursus, klausytojas turėtų išmokti naudotis dauguma pagrindinių ir buhalteriams aktualiausių „Excel“ funkcijų: formatuoti ir braižyti lenteles, parengti jas spausdinimui, adresuoti langelius, suteikti sritims vardus, rengti sąrašus, apsaugoti darbo lapus, rūšiuoti, filtruoti, grupuoti duomenis, įterpti funkcijas, sudaryti įvairias formules, atlikti reikalingus apskaičiavimus.
 
Ačiū už pokalbį.
 

Pavadinimas Kaina (Eur) Kiekis Pasirinkite
Darbo priemonė „Excel buhalteriui. Visa buhalterija nuo A iki Z“ kartu su prisijungimu internete
58